IŞİD ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI TATBİKATI MI ACABA?


IŞİD ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI TATBİKATI MI ACABA?

 

80 ülkeden biriktirilip bir araya getirilmiş teröristler. Evet, 80 ülke! Az değil 80 ülke.

 

Müslümanlıkla hiç ilgisi olmayan bu insanlar; dünyaya Müslüman olarak pazarlanıyor!

 

Ve bu pazarlamayla dünyada Hıristiyanların Müslüman teröristtir diye gösteriler yapmaya başlaması!

 

Tâ eskiden olduğu gibi Müslüman düşmanlarının Müslüman ülkeleri düşman seçmesi!

 

Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarının başlatılmasının sebebi İsrâîl Devleti’nin kurulması için olduğunu tarafsız tarihçi araştırmacıların yazdıklarından okuduk.

 

Osmanlı İmparatorluğu var olduğu müddetçe İsrâîl Devleti kurulamıyordu. İkinci Dünya Savaşı’nın sonucu olarak 1948’de İsrâîl Devleti kuruldu.

 

Osmanlı İmparatorluğu’nu yıkmak için içten ve dıştan nasıl fitneler çıkarıldığını araştırmacıların eserlerinden okuyoruz.

 

Yahûdîlerin dünya hakimiyeti için tek ve son hedefi var; Büyük İsrâîl Devleti kurmak. İşte o Yahûdî ki, bu büyük devlet kurma emeline ulaşmak için İslâm Ülkeleri içinde her zaman fitne çıkarır, savaş körükler.

 

Yahûdilerin savaş için nasıl fitne çıkardığını öğrenmek için Mâide Sûresi’nin 64. âyetini ve Müslümanlara nasıl şiddetli düşman olduğunu yine Mâide Sûresi’nin 82. âyetini iyi anlayalım. Bu 82. âyetle ilgili açıklamada İbn-i Kesîr tefsirinde belirtilen bir hadîste Peygamberimiz şöyle buyuruyor: ‘‘Bir Müslümanla bir Yahûdî komşuluk yapsa, Yahûdî ebedî olarak bu Müslümanı nasıl öldüreceğini düşünür.’’

 

Yahûdîler, Kur’ân Müslümanını sevmez; çünkü, Kur’ân onların nasıl bir millet olduklarını anlatarak Müslümanları uyarır. Bundan dolayı da Yahûdî, Kurân’dan uzak bir gençlik yetişmesini arzu eder ki, Müslüman Yahûdî’nin nasıl bir millet olduğunu tanımasın, işi kolaylaşsın.

 

Yahûdîlerin Büyük İsrâîl Devleti kurma emeli bugünkü İsrâîl Devleti’nin genişletilmesiyle olacaktır. İsrâîl Devleti’nin genişlemesi ise, çevresindeki İslam Ülkeleri’nin çökertilmesi ve Türkiye’de Fırat-Dicle Nehirleri’nin doğduğu yerden başlayarak bu iki nehrin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne kadar olan arası ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizin tamamını işgaliyle olacaktır.

 

İslam Ülkeleri içinde Yahûdî’nin karşısından dik duran tek ülke olan Türkiye, Yahûdî’nin Büyük İsrâîl Devleti kurma emeline en büyük engeldir.

 

80 ülkeden biriktirilip bir araya getirilen IŞİD teröristlerine ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI TATBİKATI mı yaptırılıyor acaba?

 

Gerisini siz düşünün!


Devamını oku...


KORGANSPOR NE KADAR DİRENSE DE!


KORGANSPOR NE KADAR DİRENSE DE!

 

Ordu 1. Amatör Ligi’nin 2014-2015 sezonunun başlamasıyla B Grubu’nda oynayan Korganspor kendi sahasında oynadığı ilk maçında Ünyebelediyespor’a 0-5 yenildi.

 

Saat:14.00’de başlayan maçın 1. yarısı 0-0 bitti. İkinci yarıya hızlı başlayan Ünyebelediyespor 46. dakikada 0-1 öne geçti. Geçen süre içinde oldukça tempolu ve hızlı oynayan Ünyebelediyespor maçtan 0-5 galip ayrıldı.

Korganspor her ne kadar dirense de, yenilmekten kurtulamadı!

 

Korganspor taraftarlarından bir seyircinin ‘‘ Ünyebelediyespor şiir gibi oynuyor ’’ sözü maç hakkında söylenecek en güzel sözdü.


Devamını oku...


KORGAN KİTABI


KORGAN KİTABI

 

‘‘ KORGAN Tarihi Coğrafyasının Alt Yapısı ’’

 

Mustafa BOLGI’nın belgelere dayalı titiz bir araştırmayla yazdığı ‘‘ KORGAN Tarihi Coğrafyasının Alt Yapısı ’’ adlı kitab elime geçeli onbeş gün kadar oldu.

 

Kitabı ve kaynaklarını inceledim. Çok ilginç, ilginç olduğu kadar heyecan verici bilgiler buldum. Korgan’nın ismi ve tarihi önemli olduğu kadar Korganlı vatandaşlarımızın soyları ile ilgili araştırmaları daha heyecan verici buldum.

 

Kim kimin sülâlesinden gelmiştir, kim kimin soyundan çoğalmıştır, kim kimlerle akrabadır bilgileri bana heyecan verdi. Kendi sülâlemi inceledim; soy adlarımız değişik olan ne kadar da akrabamızın olduğunu anladım! Hiç ummadığım, hiç ilgilenmediğim bir çok kabilenin akrabamız olduğu gerçekten ilginç! Buna gerçekten çok sevindim!

 

Kitabın yazarı Mustafa BOLGI’ya soyları ve sülâleleri nasıl tesbit ettiğini sorduğumda Nüfus Müdürlüklerindeki kayıtları incelediğini ve bu konuda yetkililerden de yardım aldığını söylediğinde böyle çok zor bir işi başardığından takdir ettim! Bu tesbitler gerçekten çok zordur.

 

Kitabın önemli bir yanı da hurâfeye yer vermeyerek inanç sapması yapmamasıdır.

 

Kitabın, belgelerlere dayalı daha bir çok özelliğinin yanında herkesin daha iyi anlaması için HER KORGANLI’NIN OKUMASI VE EVİNDE BULUNDURMASI GEREKEN BİR KİTAP olduğu kanâatına vardım.


Devamını oku...


SONBAHAR YAĞMURLARI BAŞLADI 2014


SONBAHAR YAĞMURLARI BAŞLADI 2014

 

Bu yaz Korgan'da kuraklık vardı, susuzluk vardı.

 

Ekim Ayı gireli beri her gün kimi zaman hafif, kimi zaman yoğun yağdı. Hafif yağmurlar bir-iki saat, yoğun yağmurlar 20-30 dakika sürdü. Havalar iyice soğumaya başladı.

 

Sular henüz beklenen seviyeye ulaşmasa da, yeşillik artmaya başladı. Böyle devam ederse, sular da beklenen seviyeye ulaşacağa benziyor.

 

Susuzluk yüzünden Büyük Şehir olduğuna sevinemeyen, önceki zamanlarda susuzluk çekmeyen Korganlılar suların beklenen seviyeye ulaşmasıyla belki bu kırgınlıkların yerini sevinç alacaktır.

 

Görüntüler, Yenipınar Mahalle’den karşılara bakılarak çekilmiştir. 17 Ekim 2014

Görüntüleri Tıkla ve İzle


Devamını oku...


SONBAHAR ORTALARI YÜKSEKLER SANKİ RÜYA GİBİ


SONBAHAR ORTALARI YÜKSEKLER SANKİ RÜYA GİBİ

 

Bugün (11 Ekim 2014) Turnalık Yaylası, Yalman ve Çayırkent Yaylası’ndan çektiğimiz bu görüntüler çıplak gözle bakıldığında Sonbahar Ortaları Yüksekler Sanki Rüya Gibi muhteşem manzaralar sunuyordu.

 

Korgan’ı izleyenleri, özleyenleri bu rüyaya ortak yapmak için görüntüleri kayda aldık. Video görüntüleri her ne kadar çıplak gözle bakıldığı gibi muhteşem olmasa da yine Korgan’ın güzel yönleri hakkında bilgi sunuyor.

Görüntüleri Tıkla ve İzle


Devamını oku...


korgan.web.tr korgan.web.tr - Korgan Belediyesi 2012 Yayla Şenlikleri Mehter'le Başladı Sayın Ziyaretçiler...Web Sitemize Hoş Geldiniz...Sitedeki Yazılar ve Resimler İzinsiz Yayınlanamaz...

Akçekeseli Kara Ali

Anasayfa arrow Korgan Haberleri arrow Korgan Belediyesi 2012 Yayla Şenlikleri Mehter'le Başladı
Korgan Belediyesi 2012 Yayla Şenlikleri Mehter'le Başladı Yazdır e-Posta
Yazan HİMAMOĞLU   
Cumartesi, 16 Haziran 2012

Korgan Belediyesi 2012 Yayla Şenlikleri Mehter’le Başladı

 

Bir önceki haberde içeriğini anlattığımız 2012 Yayla Şenlilkeri’nin açılışı Ordu Müftülüğü’nün Mehter Takımı gösterileri ile başladı.

 

2012 Yayla Şenlikleri’nin açılışını yapmak üzere Korgan’a gelen Mehter Takımı, Korgan Şehitler Anıtı Meydanı’nda söylediği Mehter Marşları ile Korganlılar’a manevî duygular yaşatarak Ecdâd’ı hatırlattı

Gösterileri  Tıkla ve İzle

Son Güncelleme ( Cumartesi, 16 Haziran 2012 )
 
< Önceki   Sonraki >

Cenaze Namazı(Hayri ÇÖL)

Ziyaretçi Sayısı


((Site Yönetimi ve İletişim:::E-Mail:sshimamoglu@hotmail.com::: Tel:05365421730:::Hukuk Danışmanı:::Avukat Erdal ÜÇKUŞ:::Tel:05334763560))
© 2014 korgan.web.tr