KORGAN'DA İKİ CENAZE


KORGAN’DA İKİ CENAZE

 

Bugün (01 Nisan 2015) Korgan’da iki Cenâze Namazı kılındı

1-Mindiloğulları’ndan İlçe Esnafı Ali Mendil’in eşi Elmas Mendil (79)

2-Demircioğulları’ndan (Paç) merhum Hüseyin eşi Meliha Paç (79)

 

Her iki merhumenin Cenâze Namazı Korgan Merkez Câmiî’nde Öğle Namazını müteâkip kalabalık cemâat katılımıyla kılındıktan sonra cesetleri Aile Kabristanlıkları’nda toprağa verildi. 01 Nisan 2015

Görüntüleri Tıkla ve İzle


Devamını oku...


OSMAN SELÜK (73) VEFAT ETTİ


OSMAN SELÜK (73) VEFAT ETTİ

 

Korgan Yeniköy Mahalle’den Osman Selük (73) vefat etti.

 

Merhumun Cenaze Namazı 24 Mart 2015’te Yeniköy Mahalle Merkez Camii’nde Öğle Namazını müteâkip kılındıktan sonra cesedi aynı yerdeki Aile Kabristanlığı’nda toprağa verildi. 24 Mart 2015

Görüntüleri Tıkla ve İzle  


Devamını oku...


SARRAF MUSTAFA MENDİL (75) VEFAT ETTİ


SARRAF MUSTAFA MENDİL (75) VEFAT ETTİ

 

22 Mart 2015’te vefat eden Yazıcı Mahalleli Mustafa Mendil’in Cenaze Namazı 23 Mart 2015’te Korgan Merkez Camii’nde Öğle Namazı’nı müteâkip kılındıktan sonra cesedi Yenipınar Mahalle’deki Aile Kabristanlığı’nda toprağa verildi.

Görüntüleri Tıkla ve İzle


Devamını oku...


KORGAN'DA KURAN, EZAN, HAFIZLIK YARIŞMASI


KORGAN’DA KUR’AN, EZAN, HAFIZLIK YARIŞMASI
 
Ordu İli ve İle bağlı İmam-Hatip Orta Okulu ve İmam-Hatip Liseleri arasında Yüzünden Kur’an okuma, Güzel Ezan okuma ve Hafızlık dalında yarışma yapıldı.
 
Din Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün organize ettiği yarışma Korgan And. İmam-Hatip Lisesi’nin ev sahipliği yapmasıyla 21 Mart 2015, saat:10.00’da başladı.
 
Milletvekili İhsan ŞENER, Korgan Kaymakamı Erkan KAÇMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Korgan Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN, Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet TÜRE, yarışmaya katılan Okul Müdürleri ve Öğretmeleri ile çok sayıda vatandaşın izleyici olarak katıldığı ve Jüri Başkanlığını Korgan Müftüsü Ekrem AKMANŞEN'in yaptığı yarışmada;
 
Yüzüne Kur’an okumada Ordu’dan Şeref ŞENTÜRK birinci,
Güzel Ezan okumada Ünye’den Hüseyin Berkan GÜMÜŞ birinci,
Hafızlık’ta Ordu’dan Mustafa GEZGİÇ birinci oldular.
 
Birincilere, ikincilere verilen ödülden ayrı olarak dereceye giremeyen öğrencilere de ödül verildi. Korgan Diyânet-Sen Temsilcisi Bilal SES ve Korgan Din Görevlileri Derneği Başkanı Recep İRİÇ yarışmaya katılan bütün öğrencilere hediyeler verdiler.

Devamını oku...


MAHALLE YOLLARINA OPERASYON YAPILIYOR


Korgan’daki Mahalle Yollarına Operasyon Yapılıyor

 

Ordu’nun Büyükşehir olmasının faydaları hayata geçiriliyor. Korgan’da uzun yıllardan beri sorun olan yollara Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından operasyon yapılıyor.

 

İlk operasyon; Korgan-Akçekese Mahallesi arası ve bağlantı yolları ile Korgan-Yenipınar Mahallesi arası ve bağlantı yollarına yapıldı; bu yollardaki operasyon hava koşullarının da elverişli olmasıyla hızla devam ediyor.

 

10 Mart 2015’te Korgan’a gelen Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanı ve beraberindeki görevliler Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, AK PARTİ Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri eşliğinde Sülükgölü heyelanlı yolunu ve diğer mahalle yollarımızı inceledi.

 

Büyükşehir Belediyesi Görevlileri ve kendilerine Korgan’ndan eşlik edenler Uğrak Pazarı’ndan başlayarak Yazıcı Mahallesi, Çamlı Mahallesi, Yenipınar Mahalle Alan Sokak yollarını inceledikten sonra Durali Mahallesi geçtiler. Buaradaki incelemeden sonra Karakışla, Çitlice Mahallelerine geçildikten sonra incelemelere devam edildi.

 

Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, açıklama yaparak Korgan’daki yolların ve bağlantılarının 2015 yılı içinde asfaltlanarak bitirileceğini söyledi ve bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YILMAZ’a teşekkür etti.

 

Başkan Tuncay KİRAZ’ın açıklamalarını Tıkla ve İzle


Devamını oku...


korgan.web.tr korgan.web.tr - Korgan Belediyesi 2012 Yayla Şenlikleri Mehter'le Başladı Sayın Ziyaretçiler...Web Sitemize Hoş Geldiniz...Sitedeki Yazılar ve Resimler İzinsiz Yayınlanamaz...

Terzi Hane Muhabbeti

Anasayfa arrow Korgan Haberleri arrow Korgan Belediyesi 2012 Yayla Şenlikleri Mehter'le Başladı
Korgan Belediyesi 2012 Yayla Şenlikleri Mehter'le Başladı Yazdır e-Posta
Yazan HİMAMOĞLU   
Cumartesi, 16 Haziran 2012

Korgan Belediyesi 2012 Yayla Şenlikleri Mehter’le Başladı

 

Bir önceki haberde içeriğini anlattığımız 2012 Yayla Şenlilkeri’nin açılışı Ordu Müftülüğü’nün Mehter Takımı gösterileri ile başladı.

 

2012 Yayla Şenlikleri’nin açılışını yapmak üzere Korgan’a gelen Mehter Takımı, Korgan Şehitler Anıtı Meydanı’nda söylediği Mehter Marşları ile Korganlılar’a manevî duygular yaşatarak Ecdâd’ı hatırlattı

Gösterileri  Tıkla ve İzle

Son Güncelleme ( Cumartesi, 16 Haziran 2012 )
 
< Önceki   Sonraki >

Merkebe Ters Binmiş

Ziyaretçi Sayısı


((Site Yönetimi ve İletişim:::E-Mail:sshimamoglu@hotmail.com::: Tel:05365421730:::Hukuk Danışmanı:::Avukat Erdal ÜÇKUŞ:::Tel:05334763560))
© 2015 korgan.web.tr